Hakkında


Birkaç küçük tesadüfün art arda gelmesiyle Bilgi Yönetimi alanında aldığı üniversite eğitiminin ardındanbilgi teknolojileri alanındaki ilk işiyle çalışma hayatına başladı. 

Eğitim, Meral için hiçbir zaman okulla kısıtlı bir süreç olmadı. Dönem dönem ara vermiş olsa da eli kalem tutabildiği günden bugüne resim yapmakta, hayal gücünü kontrolü altında tutabilmek, yeteneklerini teorik ve pratik olarak zenginleştirebilmek için uzun yıllardır eğitim almaktadır. Don Kişot Sanat Merkezinde Mesut Eren’den aldığı dersler sonucunda daha kapsamlı ve mesleki eğitim almak için İstasyon Sanat Akademisinde Hülya Düzenli onderliğinde Resim Bölümü eğitimini tamamlamıştır. Halen İstanbul üniversitesi Grafik Tasarım Bölümü öğrencisidir. 

Profesyonel çalışmalarına Kadıköy Fenerbahçe’de bulunan atölyesinde devam etmektedir.Arkadaşları tarafından inatçı, takıntılı ve “olmaz denileni olduran” birisi olarak tanınan Meral, bitmek bilmeyen motivasyonunu ve enerjisini klasik müzikten, doğada geçirdiği zamandan, David Fincher ve Guy Ritchie filmlerinden alırken, her yıl zamanının en azından bir bölümünü farklı ülkelerde geçirerek fiziksel bir mekana bağlı olmadan üretebilme hayallerinden beslendiğini belirtiyor.